Back to Top

М'які меблі

 «Диван в лабораторії був просто чудовий. Не надто жорсткий, не надто м’який; подушка ідеально прогиналась під головою. Виконуючи замовлення в різних офісах, я відпочивав на найрізноманітніших диванах, і можу кваліфіковано заявити: на світі майже немає по-справжньому зручних диванів. В більшості своїй це різноманітні штамповки, куплені навмання: дивишся – наче вищий клас, а спробуєш прилягти – проклянеш все на світі. Якщо чесно, я не розумію чому люди настільки недбало вибирають собі дивани. 
    Я впевнений, хоча це можливо і забобон: по тому як людина вибирає собі диван, можна судити і про її характер. Дивани – окремий світ зі своїми непорушними законами. Але розуміє це лише той, хто виріс на хорошому дивані. Це приблизно так, як виростають на хорошій музиці або хорошій літературі. Хороший диван дає життя іншому хорошому дивану, а поганий диван не породжує нічого, окрім чергового поганого дивана. На жаль, це правда. 
    Я знаю людей, котрі їздять на розкішних машинах, але в своєму будинку відпочивають на другосортних диванах. Таким людям не дуже хочеться довіряти. В дорогій машині, безумовно, є свої переваги – але, що б не говорили, це просто дорога машина. Таку може купити будь-хто – були б гроші. А для того, щоб купити хороший диван, потрібен власний погляд на світ, власний досвід, власна філософія. Гроші, звичайно, також потрібні, але одними грошима тут не обійдешся. Без чіткого уявлення, чим для тебе в житті є диван, ідеального варіанта не підібрати.»

Х.Муракамі